W minioną niedzielę mieliśmy okazję już po raz dziesiąty gościć sensei W. Dąbrowskiego na stażu karate w kieleckiej sekcji Szkoły Karate Samuraj. Za oknem piękna aura, nic więc dziwnego, że wszyscy w znakomitych humorach przystąpiliśmy do treningów. Treningi jak zawsze odbyły się dwa, poranny i popołudniowy.

Rozpiętość stopni w naszej grupie jest bardzo duża co może sprawiać pewne trudności dla prowadzącego trening, ale przez odpowiednie ułożenie planu treningu udało się zniwelować ten problem. Pierwszy trening zawierał nowe formy kihon łączące techniki podstawowe z bardzo zaawansowanymi, co było ciekawostką dla wszystkich. Wszyscy na każdym poziomie musieli się skupić żeby je odpowiednio wykonać. Pojawiły się też nowe formy ćwiczeń rozluźniająco-rozciągających.
Drugi trening, wymagający fizycznie, zorientowany na kumite, był dla wszystkich wyzwaniem. Składały się na niego ćwiczenia doskonalące sposób poruszania, oraz ciekawe formy kihon kumite, stanowiące bazę do dalszych ćwiczeń które będziemy przeprowadzać na treningach.


Jak zwykle na koniec odbył się egzamin na nominowanych osób. Egzamin odbył się w dwóch turach. Wszyscy bardzo dobrze sobie poradzili pomimo ogromnego zmęczenia. Witamy w naszym gronie trzech najmłodszych adeptów, którzy zdawali na swój pierwszy stopień.
Oss